Zdravím poutníku. Vítej na mém blogu fantasy povídek.

Příběhy Alethienu: Duchové Minulosti - Kapitola IX.

9. listopadu 2017 v 23:58 | Marit |  Příběhy Alethienu: Duchové minulosti
Zkoumání podzemních prostor přináší nečekaná překvapení.


(Pozor, vyskytuje se zde 1 sprosté slovo)

,,Musíme hned najít cestu dovnitř a musíme najít zbylé přeživší. Marsi, jsi čaroděj, dostaň se přes tu bariéru. Mikaeli, Lucyo, v paláci je knihovna. Nevím sice kde, ale být tu musí. Najděte ji a najděte výtisk knihy Válka a Mír a přineste ji sem," zavelel Asken. ,,Já si zatím promluvím tady s císařovnou."
...
Kde je ta zatracená kniha, pomyslel si Mikael, když hledali v knihovně. Ta byla obrovská a skýtala stovky knih. ,,Tu knihu jsem už viděla, když jsem jako malá byla v paláci. Četli z ní různé pasáže, aby připomněli hroznou válku a ukázali, co se dělo. Byla . . . červenozlatá. Myslím." Hledali dlouho. Ale konečně se na ně usmálo štěstí. ,,Mám ji," zavolala Lucya, která zrovna stála na hromadě knih, aby dosáhla výše. Jak se však pokoušela slézt, knihy se začaly bortit. Blondýnka zařvala a padala dozadu, ale na zem nedopadla. ,,Ale ale, co mi to spadlo do náručí," usmál se Mikael a podíval se jí do očí. Za pár vteřin se už vášnivě líbali. ,,Asi bysme měli jít," usmál se černovlásek, když se od sebe konečně odtáhli, položil Lucyu a šli za ostatními. Mezitím se Martianovi konečně povedlo zrušit bariéru. Vyčerpaně klesl na kolena a lehl si na zem. ,,To je děs," zamumlal a unaveně ležel, protože nic jiného nezvládl. ,,Hej Marsi," otočil ho po nějaké době Mikael na záda a trochu ho profackoval. ,,Heej," zamumlal Martian a unaveně vydechl. ,,Tak už ji máte?" ozvalo se za nimi. ,,Jo, našli jsme ji. A Marsi zvládl zrušit bariéru. Aspoň to tak teda vypadá," usmál se černovlásek. ,,Lorde Askene? Kde je vlastně císař Karlin?" zeptala se zvědavě Tara. ,,On se objeví, nebojte se. Tak pojďte," zamumlal Asken a prošel skrze dveře. Tara ho následovala a Mikael s Lucyou pomohli vstát Martianovi a společně prošli dveřmi
Co to sakra je, pomyslel si unavený čaroděj. Po celé místnosti bylo plno různých věcí, ale to nebylo to nejdivnější. U zdí totiž stála v prosklených vitrínách těla. ,,Je to ještě horší, než jsme si mysleli," prohlásil po chvíli ticha Asken. ,,Proč myslíte, lorde Askene?" zeptala se zmateně Tara a Asken se na ni otočil. ,,Protože tamhle v rohu jsem já," ukázal. Uběhlo pár minut, kdy všichni ohromeně zírali na tělo. Pak konečně přerušil ticho Martian: ,,Jak je to možné? Jsi mrtvý už hodně dlouho. Kde vzali tvou mrtvolu?" ,,Z hrobky, kam mě asi pohřbili, ne? A přestaň mi tykat," ucedil Asken. ,,Tak trochu historie. Byl jsem pohřben v bílé hrobce v kryptě Chrámu Nebes v Telvonu, hlavním městě pouštního království Elora. Najděte v knize, co se přesně stalo," ukázal na Lucyu a ta hned začala listovat v knize. Uběhlo pár minut napjatého ticha, které rušilo jen šustění stránek. ,,Tady to je. Království Elora dlouhá léta prosperovalo, což naznačuje i výstavba Chrámu Nebes. Během pětileté stavby se v kamenolomech u Elyntyrasu pracovalo naplno. Chrám byl vystavěn jako pocta královně Kendře, která vládla císařství přes osmdesát let, a stal se středem celého císařství. Z Telvonu se brzy stalo nejmocnější a následně i hlavní město a vydrželo tak až do začátku Velké války. Elora padla, Telvon byl vypleněn a Chrám zbořen. Po válce zůstalo z Elory pouze jedno město u hvozdu a jedna opuštěná vesnice. Zbytek království se ztratil v ohromných píscích pouště," dočetla Lucya. ,,Takže takhle to bylo," zamumlal Asken a rozhlížel se po místnosti. ,,Poslouchejte, vidím tady mně velmi známá těla, takže tu strávím spoustu času. Vy zatím projděte místnost a dívejte se spíš po nějakých užitečných věcech," rozkázal. Všichni se tedy rozešli po místnosti a pátrali. Zjistili, že z místnosti vedou další chodby do dalších, ale již jen velmi malých místností. Tam byly převážně knihy a různé dokumenty.
Po pár hodinách se všichni sešli ve velké místnosti. ,,Já jsem našel další přátele," oznámil Asken, ale než stačil pokračovat, přerušil ho Karlin, který se zničehonic objevil. ,,To je moje tělo. Moje tělo," zavrčel vztekle. ,,Co se tady sakra děje?" Asken mu všechno vysvětlil a pokračoval v mluvení. ,,Našel jsem kromě sebe i Karlina, mého bratra, své kolegy, Karlinovu rodinu a některé další. S potěšením jsem ale zjistil, že většina byla umístěna sem až dlouho po smrti. To se ale nedá říct o těch třech diplomatech. Zabili je tady, našel jsem dokonce mučírnu." ,,My jsme našli deníky a záznamy," ozvala se Lucya. ,,Nezjistili jsme sice důvod, ale našli tyhle tři, unesli je a mučili, dokud z nich nedostali informace o jakémsi tajném Kruhu a pak je zabili. Od té doby pátrali po ostatních, ale nepodařilo se jim je najít, protože zmizeli. Tedy kromě královny Verisy, která je ale velice obezřetná a má kolem sebe skupinku čarodějů, kteří ji ochraňují. Co je Kruh?" zeptala se a odpovědí jí nebylo nic jiného než, že si Karlin s Askenem vyměnili významné pohledy. ,,Ani se o to nepokoušejte," zavrčela Lucya. ,,Co je Kruh?" ,,To vás nemusí zajímat," odsekl Asken a otočil se na kluky. ,,Co vy, našli jste něco zajímavého?" Lucya se sice chystala odpovědět, ale do řeči jí skočil Martian. ,,Našli jsme nějaké moc pěkné zbraně. Třeba velké černé kladivo nebo stříbrný luk," uculil se. ,,Děláš si prdel?" neudržel se Karlin. ,,Drtileb lorda z Mortearu a Měsíční paprsek ze severu? Kde se to tady vzalo? Vždyť ty zbraně by měly být uloženy v palácové zbrojnici hlavního města." ,,Tam už ale nejsou léta. Po válce někdo vydrancoval palác a většina zbraní zmizela," ohlásila Tara a sedla si na židli. ,,Slyšela jsem mezi lidmi, že to byli potomci Strážců a že ty zbraně schovali, ale to je hloupost." Asken kývl a pousmál se. ,,Kluci, běžte pro ně a doneste je všechny sem. Někam je schováme. Celkově bychom tohle místo měli vyklidit. Vezmeme všechno cenné a buď to vezmeme s sebou nebo to někam schováme." Martian s Mikaelem tedy šli a ostatní zatím Karlin poučoval o historii. Když byly všechny zbraně na hromadě, oba duchové je prohlíželi a tiše si povídali. Po asi deseti minutách se konečně obrátili na stále ještě živou část skupiny. ,,Máme tady méně známé zbraně z palácové zbrojnice. Naštěstí tady nejsou ty nejmocnější, pokud by je měli, bylo by to hodně špatné. Je tedy možné, že se tam někdo dostal a ukradl je, aby se nedostaly do rukou temnotě," zamumlal Asken. ,,Tak co tedy teď?" zeptala se Tara. ,,Císařovno . . . musíme celou tuhle místnost uzamknout, aby se sem nikdo nedostal."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama