Zdravím poutníku. Vítej v koutku mé literární tvorby.

Deník kapitána - 3. záznam

16. ledna 2018 v 1:23 | Marit |  Deník kapitána
3. záznam

Kapitánův deník
Pozemské datum: 16. 1. 3765
Středovesmírný čas (SVČ): Leno mi vysvětloval, jak se to počítá a jaká je to hodnota, ale nepochopil jsem z toho ani slovo, takže to zjednodušil a mám sem prý uvést rok Draka.

Zatím jsme na žádnou soustavu nenarazili. Generál Tamal je naštvaný, že jsem jednal s Foxovou a Lenem za jeho zády. Jinak jsme se shodli, že se pokusíme najít nějakou vyvinutou civilizaci a využijeme jejich znalostí pro výpočet přesné pozice ve vesmíru. Leno tvrdí, že to pro něj nebude problém, pokud budou schopni analyzovat sluneční soustavu. Snad se nám to co nejdříve podaří. Kapitánka Foxová žádala o povolení na vypuštění několika letounů, které by mohly prozkoumat okolí ve větším záběru, ale to jsem jí zatrhl, protože nevíme, kde jsme, a bylo by nemoudré upozorňovat na sebe. Přeci jen nevíme, kde jsme a kdo je kolem nás. Radary běží už skoro bez chyb, ale stále nic nedetekují. Podle Lena bychom mohli být klidně v prázdné části vesmíru. Tak jsem to aspoň pochopil. Každopádně jsem se dozvěděl, že generátory hyperprostoru spravit nepůjdou. Buď budeme muset najít vyspělou civilizaci, která by nám pomohla nebo, v tom horším případě, bychom zamířili domů jen na normální motory. Jenže to by trvalo pravděpodobně několik let. Je to na hovno. Jakmile se vrátíme na Zemi, okamžitě počastuji Radu svou návštěvou a pořádně je seřvu za ten debilní nápad vyzkoušet nové generátory hyperprostoru.
Zastavila se za mnou kapitánka Irina Deveronová. Měl jsem ji transportovat ke koloniím na její bitevní loď Ganymedes. Naštěstí je na lodi její bratr, komandér Emílio Deveron. Irina za mnou zašla, protože měla strach o vývoj v koloniích. To ona měla vést první obranou linie. Svěřila se mi, že si nad Radou prosadila pouze obranný postup a teď, když tam nebude, bude si Rada moct dělat, co bude chtít. To mě rozrušilo. Ale je taky možný, že je to jenom náhoda. Uvidíme. Teď je nejdůležitější najít aspoň obyvatelnou planetu. Foxová si užívá prozatímního volna, a kde může, mucká se s tím svým přítelem. Občas mám pocit, že to dělá schválně, abych je takhle viděl. Hlavně když to není Tamal. *směje se* Zítra bude další jednání, protože bychom podle Lena s nejvyšší pravděpodobností měli konečně narazit na nějakou sluneční soustavu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama