Zdravím poutníku. Vítej na mém blogu mé literární tvorby.

Deník kapitána - 4. záznam

23. ledna 2018 v 20:25 | Marit |  Deník kapitána
4. záznam

Kapitánův deník
Pozemské datum: 23.1. 3765
Středovesmírný čas (SVČ): rok Draka

Úspěch! Narazili jsme na obydlenou sluneční soustavu. Celkem se podobá té naší, akorát má mnohem větší hvězdu a planet s formami života je také více.Jedná se o celkem tři planety, na kterých jsme detekovali vyspělou civilizaci. Vyslal jsem proto kapitánky Foxovou a Deveronovou a kapitána Tobiase Morena, mladého kapitána, který má na mé lodi získat zkušenosti. Je to bystrý kluk, uvažuje strategicky a rozhoduje se podle sebe, což je velmi dobré. Proto sem mu to svěřil, i když původně chtěl vést třetí letku Tamal. To bych mu ale dovolil jen v případě, že by tam už chtěl zůstat. Jsme napojeni na všechny tři letky, ale zatím se jim nepodařilo navázat kontakt. Podle nich jsou vesnice prázdné, opuštěné jen nedávno. Že by kvůli nám? Opatrnosti není nazbyt, proto jsem nechal posílit štíty na maximum a uvést do aktivní činnosti zbraně. Jistota je jistota.

Tato sluneční soustava je úchvatná. Zdá se, že všechny tři planety se pohybují v nějakém vzorci a pravidelně se střídají. Podle Lena je jejich hvězda větší asi tak třikrát. Zajímavé. Zdá se, že místní rasa je velmi vyspělá, jak značí všechny naše senzory, podle kapitánů jsou zde ale akorát prázdné vesnice. Nechám je ještě hledat a pak tam pošlu Lena, aby něco o té planetě zjistil.

Edit
Nalezli jsme několik příslušníků zvláštní rasy. Jsou to malí, asi jako vlčák vysocí zelení skřítci. Naštěstí je jejich jazyk dost podobný Surumštině, která se skládá jen ze souhlásek. Tu jakžtakž umím, takže jsem se sám vydal na planetu. Povedlo se mi zjistit informace o jejich rase, bohužel si nepamatuju přesné jméno, proto jsem jim začal říkat Goblini. Originální že? Spolu s Lenem jsem se vydal do jejich skrytého města, zatímco kapitáni měli počkat na planetě. Něco se však stalo. Byli jsme Gobliny napadeni. Povedlo se nám s Lenem utéct a za podpory kapitánů se nám podařilo dostat se až k letounům. Při cestě na Orion byl ale letoun kapitána Morena sestřelen. Podle senzorů ten pád někdo přežil, bohužel však nemáme takovou sílu, abychom se tam mohli bez problémů vrátit. Ukázalo se, že Goblini mají velmi vyspělé zbraně. Nemít nejnovější štíty, mohli by Oriona zničit. Za pár minut máme poradu, tak se vymyslí, co dál.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama