Zdravím poutníku. Vítej v koutku mé literární tvorby.

Deník kapitána - 5. záznam

28. ledna 2018 v 21:45 | Marit |  Deník kapitána
5. záznam

Kapitánův deník
Pozemské datum: 28. 1. 3765
Středovesmírný čas (SVČ): rok Draka

Hned po návratu na Orion jsme se poradili a navázali kontakt s Gobliny. Už několik dní vedeme neúspěšné rozhovory o propuštění přeživšího kapitána Morena. Rozhovory vedu já spolu s generálem Tamalem, který se rozhodl mi pomoct s vyjednáváním. K ničemu to zatím ale nevedlo, protože Goblini jsou neoblomní. Podařilo se nám tak nějak určit, že po nás asi něco chtějí, ale i přes všechny naše jazykové schopnosti jsme nebyli schopni určit, co ono slovo znamená. Goblini se nám pokoušeli to slovo vysvětlit, ale stále nevíme, co to má být. Volně jsme to přeložili jako jasné světlo, ale nemáme tušení, co by to mohlo být. Mohl by to být klidně nějaký drahokam nebo rostlina nebo nějaká instance, o jaké nemáme zatím tušení. Goblini jsou velmi nepřátelští a odmítají se s námi dál bavit.

Edit.
Málem jsme byli zničeni. Orion zasáhla náhlá masivní sluneční erupce o obrovské teplotě. Leno nám však pomohl osvětlit, co se stalo. Vyčerpávání paliva místního slunce (správný termín je podle Lena hvězdy). Prostě jí začíná docházet palivo. Proto Goblini mluvili o jasném světle. Poradil jsem se s týmem z podpalubí (skupina vědců, kteří jsou neustále zalezlí v laboratořích na nižších úrovních Orionu.) a podle nich by stačilo doplnit hvězdě vodík. Tuhle část doplním částí z Lenova žurnálu, prostě deníku, který si píše.

Lenův žurnál - 315
Sluneční koróna dosahuje teploty několika milionů Kelvinů. Překalibrovali jsme tepelné štíty, sice jsme teď zranitelnější vůči ostatním vlivům, ale dokážeme vydržet v koróně bez toho, aby se loď roztavila. Kolegové z podpalubí se shodli na tom, že musíme přidat vodík do hvězdy. (To zní jako recept z kuchařky). Trvalo mi pár minut předělat průzkumný modul na výstřel do Slunce. Stačilo nastříkat karbidwolframperpetuidum, zkráceně KWP, na povrch sondy (musel jsem trochu zjednodušit název, Eli nesnáší, když něčemu ve svém deníku nerozumí *směje se* Jen přimět ho pochopit, jak se dá dělat takhle odolná látka jen tak ve spreji, mi zabralo asi deset minut.) Hvězdy spalují ve svých jádrech hlavně vodík, a jakmile se zásoby vodíku vyčerpají, hvězda se smrští a začne spalovat i vodík z vnějších částí, což vede k rapidní expanzi, která by v tomto případě mohla vést až k supernově. Pokud se nám podaří začlenit speciální disociační přístroj, který jednoduše rozkládá hélium a složitější prvky zpět na vodík. Pak by jejich modrý nadobr třídy B mohl vydržet ještě aspoň milion let.

Edit. 2
Perpetuidum je prvek, který nám darovali Felisové. Je extrémně odolný, víc než cokoliv jiného. Z toho ostatního jsem pochopil jen, že žádný vodík rovná se BUM!!! Jakmile bude hotovo, vydáme se zpět za Gobliny a uvidíme.Doufám, že se Vám tento deník líbí, pokud ano, budu velmi rád za komentáře, přípomínky a podněty. Nejsem astrofyzik, takže pokud by se tu náhodou objevil nějaký potulný atrofyzik, budu rád, když si to přečte a poví mi, jestli je to aspoň trochu možné. :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama