Zdravím poutníku. Vítej na mém blogu mé literární tvorby.

Deník kapitána - 11. záznam

27. února 2018 v 22:45 | Marit |  Deník kapitána
11. záznam

Kapitánův deník
Pozemské datum: 27.2. 3765
Středovesmírný čas (SVČ): rok Draka

Vrátil se kapitán Moren se zajímavými zprávami. Povedlo se mu navázat kontakt s Asterianskou flotilou. Nevíme sice, jak se mu to povedlo, on sám si to celé moc nepamatuje od doby, co vletěl do jakéhosi hangáru, ale Asteriané mu předali šestistěn z neznámého kovu, které máme prý aktivovat a získat klíč k jejich planetě. Zatím nevíme, jak na to, kapitán Moren byl okamžitě odveden na ošetřovnu kvůli nevolnosti, takže nám toho moc neřekl. Pokud se nám podaří vyřešit problém s nemocí, poptáme se místních. Z planety ještě žádné zprávy nepřišly, ale sledujeme celou planetu na radarech a celá skupina vědců se zatím drží mimo bubliny. Je jen štěstí, že ať už to je cokoliv, jsme vůči tomu imunní. Což je nesporně výhoda. Shodl jsem se s Foxovou a Deveronovou, že nejlepší bude probrat to, až se udělá kapitánu Morenovi lépe a Leno se vrátí z planety. Pak se pravděpodobně vydáme do další soustavy. Pokusíme se aktivovat na šestistěn, protože Asteriani by mohli mít generátory hyperprostoru.

Edit.
Konečně se vrátil Leno. Samozřejmě, že nemoc mu byla velice povědomá, byla to chřipka. Na Zemi byla chřipka vymýcena ve dvacátém devátém století, protože byla nemoc detailně prozkoumána a zlikvidována. Mohli jsme se tedy všichni sejít, bohužel ještě na ošetřovně, protože kapitán Moren se moc necítí na vstávání a chození. Zatím jsme se shodli na tom, že necháme lidi z planety se aklimatizovat a pak za nimi zajdeme a poptáme se jich na Asteriany a tajemný šestistěn. A pak nám zbývá ještě pět dalších soustav. Doufám, že se nám podaří je prozkoumat rychleji než ty poslední dvě.

Edit. 2
Dneska mám narozeninyyy, jak mi mile připomněla kapitánka Deveronová na poradě. Dostal jsem od ní skvělé indonéské víno, toho si cením. Od Foxové jsem dostal krásné přání s velkým nápisem snad to vyjde s příští, de spolu se svým přítelem narážela na to, jak jsem ji balil. Od Tamala jsem dostal klid, protože se vůbec neukázal. Od Lena jsem dostal speciální hodinky, které ukazují přesný pozemský i galaktický čas a také mají pár dalších vychytávek, na které musím přijít. Od kapitána Morena jsem nic nedostal, ale prý něco má. Chce mi to předat osobně, tak si počkám, až mu bude lépe.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama