Zdravím poutníku. Vítej v koutku mé literární tvorby.

Deník kapitána - 6. záznam

5. února 2018 v 17:15 | Marit |  Deník kapitána
6. záznam

Kapitánův deník
Pozemské datum: 4. 2. 3765
Středovesmírný čas (SVČ): rok Draka

Tak máme kapitána Morena zpět a uzavřeli jsme s Gobliny spojenectví. Byli nám tak vděční, že nás přesvědčili, abychom přistáli a ukázali jim loď. Byli jí velice unešení, protože jejich vlastní pokusy sestrojit jakékoliv letuschopné stroje selhaly. Po vzájemné dohodě jsme předali Goblinům plány na lodě typu Stelliker, což jsou naše nejběžnější lodě. Oni nám za to předali plány některých svých zbraní. Předal jsem je Lenovi, který tím byl tak unesen, že se okamžitě pustil do jejich studia. Mimoto se podařilo Lenovi zjistit, kde vlastně jsme. Bohužel jsem hodně daleko od hranice námi prozkoumaného vesmíru. Goblini nás ale odkázali na ostatní národy v galaxii. Pomocí svých výkonných teleskopů objevili několik osídlených planet v soustavách poblíž té jejich. Opustili jsme jejich planetu po menší oslavě nového spojenectví a vydali se do další soustavy. Podle toho, co mi řekl Leno, je tahle galaxie velmi malá a souhvězdí jsou celkem blízko sebe. Jak jsem to pochopil, je to tzv. septární galaxie. Leno se mi pokusil vysvětlit, jak to funguje, ale přestal jsem ho poslouchat už po pár prvních slovech. Jednoduše to znamená, že hvězdy těchto galaxií jsou uspořádány k sobě do přibližného sedmiúhelníku. Některé věci mě ani po letech nepřestanou překvapovat. Každopádně se vydáme do blízké soustavy a zjistíme, jak na tom jsou, jestli už nemají hyperpohon a tak.

Edit.
Narazili jsme na flotilu vesmírných lodí. Pokusili jsme se s nimi navázat kontakt, ale zatím nikdo neodpovídá. Zdá se, že nás je pozorně sledují. Zamířili jsme do blízké sluneční soustavy, která je velmi podobná té předchozí, jen s tím rozdílem, že kolem modrého nadobra rotuje pouze jediná planeta. Míříme k ní, protože senzory ukazují vyspělou civilizaci. Je možné, že flotila je jejich. Postupujeme velmi opatrně, abychom na sebe příliš neupozorňovali. Kapitáni Deveronová, Foxová a Moren mají prozatím volno, generál Tamal je nezvykle tichý. Cítím takové to ticho před bouří.

Lenův žurnál - 319
Goblinům jsme věnovali plán Stellikerů. To je jeden z druhů pozemských vesmírných lodí. Nejhorší jsou Ratikery, to byla třeba Eliasova Corona . To jsou nejhorší lodě. Pak jsou Stellikery, ty jsou nejběžnější. Využívají se prakticky na všechno. Pak jsou Constellikery, to je například právě Orion, který dostal Elias jako dar od admirála Lienkininové. To jsou velmi dobré lodě, které má jen pár kapitánů. A poslední jsou Mensikery, to jsou vlajkové lodě, například Ganymedes kapitánky Deveronové je typ Mensiker. To jsou největší vesmírné lodě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama