Zdravím poutníku. Vítej v koutku mé literární tvorby.

Deník kapitána - 7. záznam

9. února 2018 v 22:57 | Marit |  Deník kapitána
7. záznam


Kapitánův deník
Pozemské datum: 9. 2. 3765
Středovesmírný čas (SVČ): rok Draka

Dorazili jsme k planetě v soustavě Semiramis. Pojmenovali jsme pro zjednodušení soustavy podle divů moudrého věku. Mám dojem, že dříve se to oficiálně nazývalo starověk, ale později se to kvůli stovkám dalších let přejmenovalo, aby to bylo srozumitelnější. Během takzvané astrorenesance před pěti sty lety bylo probráno mnoho věd a upraveno kvůli zjednodušení samozřejmě. Konečně totiž někoho napadlo, že se učí spousta hovadin, které nejsou třeba. A hrozně komplikovaně. Proto byly některé věci zredukovány a zjednodušeny. Proto se tedy rozděluje historie na vývojový věk, moudrý věk, pak dlouhé období, souhrnně nazvané jako věk temné expanze, asi dvanáct set let věku míru a věk galaktický. Rozepisovat to nebudu, možní někdy příště. O čem jsem to mluvil? Jo jasně. Dorazili jsme k planetě v Semiramidě. Flotila nás pozorně sleduje, jsme proto nadmíru opatrní. Už jsme se pokusili kontaktovat povrch, ale nikdo neodpovídá. Nevíme, co dělat. Za chvíli máme poradu. Uvidíme, na čem se shodneme.

Edit.
Po poradě jsme se rozhodli uskutečnit nápad kapitánky Deveronové. Vyšleme k planetě mírovou letku, která zjistí, jestli na planetě vůbec někdo je a pokud ano, proč nám nikdo neodpovídá.

Edit. 2

Kapitánka Deveronová je zpět. Sama vedla letku, která ale pro naše překvapení nic neobjevila. Na planetě jsou moderní města, technika, všechno. Ale nikde nikdo. Ani naše senzory na planetě nikoho nezachytily. Rozhodl jsem se na planetu tedy vydat sám, spolu s kapitánkou Foxovou a Lenem. Na senzorech jsou na některých místech slepé body, o kterých nic nevíme. Začínám mít pocit, že je to všechno jen automat a s lidmi se něco stalo. Snad budeme brzy vědět víc.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama