Zdravím poutníku. Vítej v koutku mé literární tvorby.

Deník kapitána - 13. záznam

15. března 2018 v 23:17 | Marit |  Deník kapitána
13. záznam

Kapitánův deník
Pozemské datum: 15. 3. 3765
Středovesmírný čas (SVČ): rok Koně

Zvládli jsme kontaktovat obyvatele planety. I přes naše obrovské obavy jsme zjistili, že jsou velmi přátelští a mírumilovní. Planeta Kolossus je obrovská a, jak ji Leno označil, planeta bouří. I tak je celkem bohatá na flóru i faunu, ačkoliv se zde vyskytují druhy, které jsme ještě nikdy neviděli. Jsou dokonale přizpůsobené celoplanetární bouří. Tohle pak přenechám Lenovi, který to dokáže popsat lépe. Tentokrát jsme museli na planetu přistát s Orionem, protože vyslat letouny je kvůli bouři nebezpečné. Rychle to přitáhlo pozornost obyvatel planety. Jsou to takoví... obrovští yettiové. Jsou tak velcí, že když jsme se s nimi poprvé setkali, neviděli jsme ani jejich tváře. Museli si sednout na zem. Mluví naším jazykem, i když lámaně, což je, jak jsme se od nich dozvěděli, následek ztroskotání několika lodí na jejich planetu. To nám dalo naději. Pokud se jim povedlo se dostat bez problémů až sem, mohli bychom se my dostat pryč. Je úžasné, že obři potřebují k životu tolik energie, že se během vývoje naučili absorbovat blesky. Je to úchvatné, profesorka Jino-Candeleyrová a dva další vědci mě požádali o možnost zůstat zde a věnovat se studiu. Promluvil jsem si o tom s Lenem a nakonec jsem svolil s tím, že jim dáme komunikátor, kdyby náhodou.
Obyvatelé planety nám ochotně aktivovali další stěnu šestistěnu a docela dlouho si s námi povídali o ostatních soustavách. Žijí na Kolossu prostě a zajímají se většinou pouze o jídlo. Přesto mají celkem velký přehled o galaxii. Dozvěděli jsme se, co můžeme očekávat v ostatních soustavách a dostali jsme dobré rady, jak jednat s rasami, které tam žijí. Kupříkladu Artemisiané jsou velice zvláštní národ. Teprve uvidíme, jací vlastně jsou. Zůstali jsme na planetě celkem dlouho a dnes jsme vyrazili do další soustavy.

Lenův žurnál - 253
Vlivem klimatu se na celém území planety vyskytuje bouře. Všechny druhy jsou tedy přizpůsobeny bouřlivému prostředí. Je to úžasné. Nenašli jsme ani jeden druh, který by se nějak podobal těm pozemským. Dokonalé prostředí pro studium. Evelyn se rozhodla, že zde zůstane, což mě trochu rozhodilo, protože byla vždycky mojí pravou rukou. Ale co se dá dělat. Chápu její důvody, toto ojedinělé klima je naprosto úžasné. Zvláště schopnost obrů absorbovat blesky. Jak se zdá, mají tak silné orgány, že i úder blesku vydrží. Je to úžasné. Evelyn to všechno zjistí a doufám, že se zase znovu sejdeme. My vyrážíme do další soustavy. Snad to tam bude podobné jako v této.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 19. března 2018 v 3:22 | Reagovat

Opravdu napínavé, yettiové mě dostali. :-)

2 Maritando Miriagné Maritando Miriagné | 19. března 2018 v 17:32 | Reagovat

[1]: Děkuji, těší mě, že se yettiové líbí. :-) Můžu prozradit, že další obyvatelé planet budou neméně zajímaví :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama