Zdravím poutníku. Vítej v koutku mé literární tvorby.

Deník kapitána - 14. záznam

22. března 2018 v 22:16 | Marit |  Deník kapitána
14. záznam

Kapitánův deník
Pozemské datum: 22. 3. 3765
Středovesmírný čas (SVČ): rok Koně

Dorazili jsme do další soustavy, kterou jsme nazvali Halikarnassos. Na tom jsme se tak nějak shodli, protože se na rozdíl od předchozích planet nedá tato planeta nějak pořádně přirovnat. Je to kamenná planeta, pravděpodobně bez rostlin. Vyskytuje se zde hodně sopek a senzory ukazují celkem nehostinné prostředí. Nezdá se, že by na planetě mohlo být něco živého. Zatím probíráme všechny možnosti. Každopádně jsem nařídil kapitánům Foxové a Morenovi, aby si vzali ochranné obleky a prověřili povrch planety, zatímco my budeme monitorovat okolí. Zdá se totiž, že planetu velmi často bombardují meteoritické bouře. To by mohlo být pro kapitány smrtelně nebezpečné. Nám nezbývá než čekat.
Kapitánka Deveronová se tak nějak srovnala s tím, že asi svou misi nedokončí a nabídla se, že kdyby nám Asteriané nepomohli, ráda by osídlila Kolossus a vybudovala, jak to sama nazvala, Poslední pozemskou baštu. Nerozluštil jsem, jestli ten název myslela ironicky, ale já jsem optimista. Zatím. Doufám, že nám Asteriané pomohou.

Edit.
Kapitáni Foxová a Moren se s námi spojili a požádali nás, abychom přiletěli za nimi. Prý to musím vidět. Když jsme přiletěli, nestačili jsme se divit. Na planetě je fauna i flóra. Ale jako na Kolossu, je naprosto odlišná od čehokoliv, co jsme kdy viděli. Jak se zdá, život se přizpůsobil nehostinnému prostředí. Rostliny, na které jsme narazili, byly pokryty tuhou vrstvou jakési hmoty, která je jejich ochranou. Stejně tak zvířata. Leno to pojmenoval jako kyrysovité druhy. Našli jsme i obyvatele planety. Ti byli ale trochu jiní. Byli totiž z kamenů a kovů. Celé by to vyžadovalo rozsáhlá studia, ale Leno bližším pozorováním určil některé druhy nerostů. Tohle naprosto boří veškeré představy o tom, jak vypadá život. Napadlo mě, že pokud se vrátíme, navrhnu Radě vytvoření rezervace, která by zahrnovala celou galaxii. Velkým překvapením bylo, že obyvatelé, pro zjednodušení jsme je nazvaly golemové, komunikují naším jazykem. Jak jsme se od nich dozvěděli, dokážou mluvit s kameny a zřejmě některé pocházeli z naší soustavy. Je to celé hodně komplikované, protože využívají výrazy, které neumíme přeložit. Každopádně jsme je zaznamenali i s vysvětlivkami. Co jinýho taky můžem dělat? Golemové aktivovali další stěnu šestistěnu a my zamířili dál. Už jen dvě soustavy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama