Zdravím poutníku. Vítej v koutku mé literární tvorby.

Deník kapitána - 15. záznam

27. března 2018 v 21:19 | Marit |  Deník kapitána
15. záznam

Kapitánův deník
Pozemské datum: 27. 3. 3765
Středovesmírný čas (SVČ): rok Koně

Dorazili jsme do soustavy Olympis, která je protipólem Halikarnassu. Její planeta je celá pokrytá ledem, ale tentokrát už na ní jsou známky života. Podle biologa Terryho Jino-Candeleyra, dvojčete Evelyn Jino-Candeleyrové, který snad poprvé vyšel z podpalubí, budou tvorové na takovéto planetě huňatí a pravděpodobně umrzneme, pokud tam půjdeme. Hezká představa. Musel jsem to probrat s kapitány, ale shodli jsme se, že stejně nemáme jinou možnost. Aspoň, že máme naše termoregulační obleky. Budou se hodit. Vyrazím na planetu jen s kapitány Morenem a Deveronovou. Snad to nebude trvat dlouho.

Edit.
Tak, jak to popsal Terry, to bylo jen zčásti. Mnoho tvorů, které jsme viděli, skutečně mělo huňatou (to slovo se mi líbí) srst, ale byli tu také tvorové, kteří měli kůži naprosto hladkou, a zdálo se, že zima jim nebyla. Je dost dobře možné, že ani teplo ke svému životu nepotřebují a mráz jim nic neudělá. Setkali jsme se, jako už několikrát předtím, s obyvateli planety. Tito byli ale zas úplně jiní. První, co mě napadlo, bylo označení létající prostěradla a docela to sedí. Jsou to ploší létající bílí tvorové, kteří se prostě vlní a o nic se nestarají. Nejsme si jistí, ale pravděpodobně nemají oči, uši ani ústa. Jestli mezi sebou komunikují je pro nás záhada. Pokusil jsem se s nimi navázat aspoň nějakou formu kontaktu, což se nesetkalo s úspěchem, ale všiml jsem si, že jsou inteligentní. Ještě se na planetu vrátím a pokusím se jim ukázat šestistěn. Třeba budou vědět sami. Je to v jejich pohybech, zdá se, jako by se ukazovali své myšlenky pohybem. Nevím přesně, budu to muset zjistit.

Edit. 2
Úspěch. Už jen poslední soustava. Zjistil jsem, že jsou skutečně velmi inteligentní. Zkoušel jsem se pohybovat a neustále se ke mně přitáčeli. A občas se otočili kolem své osy. Úžasné. Nechal jsem na planetě subprostorový snímač, který bude monitorovat prostředí a přenášet ho na Orion. Aspoň tak budeme mít možnost poznat Olympisany zblízka. Už nám zbývá jen poslední soustava. Jupí. Pak ještě za Asteriany a doufejme, že to bude naše jízdenka z téhle galaxie. V nic jiného nedoufám. Nálada na lodi je mnohem optimističtější, dokonce jsem viděl Irinu se i usmát. To u ní není běžné. Leno mě poprosil, že jestli budeme mít dost času, chtěl by se vrátit na Kolossus a zjistit, jak se má profesorka Jino-Candeleyrová.
Pokud to půjde, rád bych připojil zdejší galaxii k nám známému vesmíru a pořádně ji prostudoval. Mohlo by nám to v mnohém pomoct a obyvatelům také. Uvidíme, jak se k tomuto budou stavět Asteriané. Ti k tomu mají také co říct. Já nikdy moc nebyl na studia, ale ekosystémy na planetách jsou úchvatné rozhodně bych se sem ještě chtěl vrátit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama