Zdravím poutníku. Vítej v koutku mé literární tvorby.

Pošťák

25. března 2018 v 22:44 | Marit |  Téma týdne
V naší ulici nosívala poštu a noviny pošťačka už skoro v důchodovém věku. Po jejím odchodu na odpočinek nám chvíli nechodilo nic, dokud se konečně neobjevil nový pošťák.


23. března 2021
Dnes tady byla paní Fosterová s novinami naposledy. Docela mě to mrzí, protože za ta léta už jsem asi na ni zvykl. Byla to nejlepší pošťačka, jakou jsme si mohli přát. Byla velmi milá, pokaždé ráda s každým prohodila pár slov a byla přesná jako hodinky. Nikdy se nestalo, že by se s něčím opozdila. Měli jsme ji všichni z naší ulice moc rádi. Ale letos jí už bylo sedmdesát a tak s toho rozhodla nechat, aby mohla trávit čas se svými pravnoučaty. Nikdo z nás jí to také nemá za zlé, akorát nás to všechny mrzí. Ale přejeme jí to. Složili jsme se všichni a když dnes přišla naposledy, sešli jsme se a dali jí velkou kytici, bonboniéru a naši společnou fotku. Aby na nás vzpomínala. Byla velmi dojatá a vděčná a my popravdě taky. Teď přemýšlím nad tím, jaký asi bude nový pošťák či pošťačka.

30. března 2021
Uplynul týden . . . má cenu tohle vůbec poznamenávat? Je to jasné z data. To je fuk. Stále se ještě neobjevil nový pošťák. A to mi měl už předevčírem přijít balíček od mé kamarádky z Argentiny. Měla by to být studie o náboženství andských domorodých obyvatel, takzvaných Indiánů. Docela mě tlačí čas, protože ji potřebuju rychle zpracovat a přidat do své odborné práce a světových náboženstvích a mytologiích. Religionistika je celkem zábavná věda. Hlavně po tom, co se konečně dostanete pryč ze studií. To máte volnou ruku a můžete si dělat co chcete. Já většinou píšu knihy a snažím se zpracovat všechno, v co kdy lidé věřili. A proč to sem vlastně píšu? Eh, to je fuk. Prostě balík ještě nedorazil. Nesnáším, když musím čekat, ale mám pochopení pro poštu, protože paní Fosterová tu práci dělala třicet let a vždy ji zvládala dokonale. Už když jsem byl malý kluk, nosila noviny mým rodičům a pro mě měla vždy nějakou malou sladkost. Převzít její rajon po ní musí být skutečně náročné. Dobrou noc.

1. dubna 2021
Konečně se objevil nový pošťák. Je to takový mladý klučina, vypadá, že mu bylo nedávno osmnáct. Je hodně bledý, hubený a má takový . . . nevím jak to popsat. Takový jako smutný pohled. Několikrát mi řekl pane. Bylo to nějak takhle: Dobrý den pane, nesu Vám balíček pane. Omlouvám se za zpoždění pane, musel jsem toho hodně podepsat a vyřídit pane. Doufám, že Vám to nevadí, pokusím se to napravit pane. Nashledanou pane. . . . Vím, že jsem napsal obě v ve slově vám velká. Nevím proč, ale když mluvil, znělo to tak, jako by to v bylo velké. Nedokážu to popsat. Ten kluk byl takový hodně vyjukaný. Zvláštní.

3. dubna 2021
Je ještě zvláštnější, než poprvé. Chodí jako duch, mluví jen když je to potřeba a neustále mi říká pane. Podle toho, co říkají ostatní, je tak divný i k nim. Začíná mě zajímat.

25. května 2021
Ten klučina se už dva dny vůbec neukázal. Už jsme si na něj docela zvykli. Zkoušel jsem volat na poštu, ale řekli mi, že prý je nemocný. Poptal jsem se jich na jeho adresu, že se za ním zajdu podívat. Naštěstí mi ho dali, protože jsem byl velmi přesvědčivý. Ale půjdu až zítra, dnes jsem měl spoustu práce s přípravou na přednášku na místním gymnáziu, která bude za týden. No jo no, práce práce práce. Až do konce června mám každý týden aspoň dvě přednášky.

26. května 2021
Dnes jsem zažil docela velký šok. Šel jsem se podívat za naším mladým pošťáčkem. Jak jsem však zjistil, že žije v té nejhorší čtvrti města. V takovém oprýskaném starém činžáku, v malém špinavém bytě. Jak jsem zjistil, je docela dost nemocný a jeho byt tomu vůbec nepřispívá. Hned jsem zavolal sanitku, aby ho odvezli do nemocnice. Sice není tak vážně nemocný, ale podle doktora by se to klidně mohlo rychle zhoršit. Zítra se začnu zabývat tím, kdo to vlastně je. Je to přeci jen náš pošťák a když už jsme si na něj zvykli, nechci nějakého dalšího.

27. května 2021
Povedlo se mi něco málo zjistit o našem pošťáčkovi. Jmenuje se Kevin Moon. Je mu osmnáct a je to sirotek, který vyrostl v dětském domově a před několika měsíci dostal státem přidělený byt a začal si hledat práci. Práci si našel a je to to jediné, z čeho žije. Chudák kluk. Z nemocnice mi volali, že je mu lépe. Zavedli si mě tam jako zákonného zástupce. Ani nevím proč, asi že jsem se o něj tolik zajímal.

3. června 2021
Dnes jsem měl přednášku na místní m gymnáziu. Bylo to celkem fajn. A taky dnes pustili Kevina domů z nemocnice. Tedy. . . vzal jsem ho k sobě domů. Určité morální zásady mi nedovolily ho nechat v tom děsném bytě. Je velmi tichý a vyjukaný. Musím na něj pomalu.

10. června 2021
Kevin už je takový . . . mírnější. Dokonce už i začal chodit do práce a přestal mi říkat pane. To mě potěšilo asi nejvíc. Doonce se i tu a tam usměje, když si myslí, že se nikdo nedívá. Je ale stále takový zvláštní.

25. června 2021
Brzo už budu mít konečně volno. Kevin je už mnohem živější a zjistil jsem, že ke mně cítí jistou náklonnost. Občas se ke mně v posteli tulí. Mám jen jednu manželskou postel, co tady zbyla po rodičích. A Kev se ke mně někdy prostě přitulí. Stejně tak to dělá i během dne, že mě prostě obejme. Je to zvláštní, ale ne nepříjemné.

1. července 2021
Mám volno a Kev taky. Nabídl jsem mu, že bych ho vzal někam na dovolenou a po chvilce rozhodování přijal. Mám ho rád. Je moc moc hodný kluk a je strašně roztomilý.

12. září 2021
Dnes jsme se vrátili z dovolené a už ne jen jako spolubydlící. Kev se za tu dobu ohromně změnil. Je teď hodně živý, plný energie ani nevím, kde se jí v něm tolik bere. Je úžasný. Mám z něj radost.

13. září 2021
Kev nám přinesl dopis. Byl adresovaný nám dvěma a prý byl na poště už několik měsíců, ale měl být odeslán až dnes. Když jsme si ho přečetli, zůstal jsem jen zírat. Bylo tam totiž napsáno: Přeji dobrého dne. Jsem ráda, že to takhle všechno dopadlo. Nakonec jsem zvolila moudře, že jsem ti nabídla svou práci Kevine. Něco mi říkalo, že se o tebe Thomas postará. Jsem ráda, že jste spolu, moc mě to těší. Buďte spolu šťastní. Paní Fosterová. . . . Zůstal jsem v němém údivu, ze kterého mě dostal až Kev, když mi dal pusu na tvář. Jsem šťastný, že ho mám. Díky za dopis, paní F.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 tema-tydne tema-tydne | E-mail | Web | 26. března 2018 v 10:33 | Reagovat

Pro pěkné zpracování Tématu týdne "Dopis" tě ráda zařazuji do Výběru TT. Děkuji :-)

2 Maritando Miriagné Maritando Miriagné | 26. března 2018 v 16:35 | Reagovat

[1]: Děkuji :-)

3 vceli.raj,vseznam.cz vceli.raj,vseznam.cz | E-mail | Web | 31. března 2018 v 11:37 | Reagovat

Nádhera

4 Maritando Miriagné Maritando Miriagné | 31. března 2018 v 20:54 | Reagovat

[3]: To mě těší, děkuji. :-)

5 Poustevnice, Čarodějka Poustevnice, Čarodějka | E-mail | Web | 1. dubna 2018 v 9:21 | Reagovat

Asi by to chtělo upřesnit. Hluboce lidské s nádechem tajemna. Přesně jak to mám ráda.

6 Maritando Miriagné Maritando Miriagné | 1. dubna 2018 v 10:43 | Reagovat

[5]: Jsem rád, že jsem zanechal takový dojem, děkuji. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama