Zdravím poutníku. Vítej v koutku mé literární tvorby.

Šedá

8. dubna 2018 v 23:06 | Marit |  Téma týdne
Liath a Gwyn jsou sourozenci, kteří spolu žijí ve svém šedém světě. Světě, který je skutečně celý v odstínech černé a bílé.


,,Hej Lio, prober se sakra," zahučela Gwyn a strčila svého bratra. ,,Musíš pracovat," křikla a strčila do něj. Liath zatřásl hlavou a podíval se na svou sestru. ,,No jo pořád. Vždyť jo," broukl trochu nepřítomně a dál okopával rostliny. Jediné, co bylo schopno vyrůst, byla tahle plodina. Dala se jíst celá, ale neměla valnou chuť. Neměla prakticky žádnou chuť. Vlastně žádné jídlo nemělo chuť. Lidé jedli už jen tak z hladu, takže jen nutně. Proto byli všichni hubení a akorát muži byli aspoň trochu svalnatí. Mladí pracovali většinou na rozlehlých polích, ženy se staraly o děti a tkaly, pletly, splétaly vše, co jen bylo potřeba. Muži většinou hlídali tábory a nebo dělali těžké práce. Hlídka byla jednou z nejdůležitějších činností. Kolem táborů se totiž plížila monstra, která napadala neopatrné lidi.
,,Dneska jsi toho teda moc neudělal Lio," zamručela Gwyn a lehla si na postel. ,,Tys zase četl ty knihy od Esa, co? Je to blázen, beztak je všechny napsal sám a snaží se jen zblbnout lidi. Tak něco řekni Lio," zavrčela a podívala se na svého bratra. Ležel na posteli a četl si. ,,Ach jo," vzdychla Gwyn a vstala. ,,Půjdu pro nějaké jídlo. Jesti chceš, přijď," vzychla a odešla. Liath si ale dál četl. Zahloubal se do příběhu, nazvaného Fialová. Naprosto ho to fascinovalo. Mluvilo se tam o nějakém jiném prostředí, které bylo naprosto odlišné od toho běžného šedého. I když byl unavený, četl dál, takže nakonec u čtení usnul. Probudil se v noci. Ležel s hlavou na polštáři přikrytý svou peřinou. Gwyn ležela vedle a spokojeně spala. Liath byl spokojený. Měl skvělou sestru a uvědomoval si to. Otočil se na záda a chystal se usnout, ale uslyšel zvenku křik. Vyběhl k oknu a v tmavě šedé tmě zahlédl světle šedé světlo loučí a ohňových košů. Kolem běhali lidé a pronásledovala je monstra, šedavé masy jakési hmoty, které pohlcovaly lidi kolem sebe. ,,Gwyn, GWYN," zakřičel Liath a skočil ke své sestře. Zatřásl s ní a ona se konečně probrala. ,,Jestli mě budíš kvůli tomu, žes zas našel nějakou novou blbost, tak tě něčím přetáhnu," zavrčela. ,,Monstra jsou v táboře, musíme pryč hned," broukl tišeji Liath a vytáhl sestru z postele. Na tohle byl připravený. Díky Esovým knihám věděl, že tohle mělo přijít, proto už před dlouhou dobou připravil dva batohy plné věcí na cestu. Hned je vytáhl a hodil jeden Gwyn. ,,Rychle pryč," zahučel. Jeho sestra ani neměla čas se rozmyslet. Ale věděla, co monstra dovedou. Přišli kvůli nim o rodiče. Běžela tedy za bratrem a následovala ho pryč z vesnice. Vyběhli přes most a do kopce, který vedl do hor.
,,Kam teď půjdeme?" vzdychla Gwyn, když se ráno dívali na tábor. Byl srovnaný se zemí. Její bratr je pokrčil rameny. ,,Za Esem, ne?" Gwyn protočila oči, ale nic nenamítala. ,,Fajn. Ale jestli bude blbnout, tak mu jednu fláknu," zavrčela a vstala. ,,No jo no. Tak pojď," broukl její bratr a vyrazil.
,,No nazdar. Už přišli jo? No pojďte, pojďte. Pozvu je dál," zahuhlal Eso. Oba sourozenci byli k smrti unavení. ,,Vyspat. Pošli je vyspat. Jasně už jdu," zamručel si Eso sám pro sebe a na svém kolečkovém křesle jel vydlážděnou jeskyní do malého útulného pokoje se třemi postelemi. ,,Lehnout a spát zítra přijít," postrčil je a odjel. ,,Je to magor," broukla Gwyn a padla na postel. Hned usnula a Liath taky. Oba se vzbudili až ráno. ,,Jít ukázat hned," zamumlal Eso. Sourozenci teda šli za ním. Eso je dovedl do velkého sálu, kde bylo dalších pět lidí. ,,Vy sedm všichni každá jedna," řekl Eso a všechny je vedl dál do jeskyně. Došli k sedmi dveřím. ,,Vy za rok. Sedm. Jít poznat hned," mávl Eso rukou a nechal je jít.

. . .

Uplynul celý dlouhý rok. Za tu dobu se všichni velmi dobře poznali a věděli, co mají dělat. ,,Tak dneska vy jít. Jít." vedl je Eso. Všichni šli za ním. Thomas, Maia, Gwyn, Liath, Miko, Luke a Mayran. Každý stál přede dveřmi a přemítal. Nikdo totiž nevěděl, co je čeká. Za dveřmi čekalo neznámo. První prošel svými dveřmi Thomas. Byl z nich nejodvážnější. Po něm prošla i Maia, Liath a ostatní, kromě Gwyn. Ta otálela nejdéle. Ale co by ji tak mohlo čekat horšího než tohle? Prošla tedy svými dveřmi a byla z jeskyně pryč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Black Strange Black Strange | Web | 8. dubna 2018 v 23:19 | Reagovat

Moc nádherné

2 Maritando Miriagné Maritando Miriagné | 8. dubna 2018 v 23:50 | Reagovat

[1]: Děkuji. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama