Zdravím poutníku. Vítej na mém blogu mé literární tvorby.

Z deníčku bohyně

13. května 2018 v 23:25 | Marit |  Téma týdne
V dnešním tématu týdne nahlédneme do deníčku Tyché, bohyně šťastné náhody.Období Anatolé, bohyně jara
Milý deníčku, mám se dobře. Představ si, že bohyně manželství Héra zas přišla vládci bohů Diovi na nevěru. Chudák Heraklés. Takový sympatický hoch a Héra ho takhle trápí. Taky by si Zeus mohl dávat trochu pozor, aby mu na to nepřišla. Dala jsem mu aspoň trochu štěstí, aby se neměl ta špatně. Má před sebou přeci jen velkou budoucnost. Ale takových úkolů, no to je hrůza. Aspoň, že má pomoc. Taky není na škodu být v přízni bohů. Perseovi taky pomáhali.
Jinak se mám celkem dobře. Zeus mě moc nehoní, tak mám dost času na vlastní koníčky. Zjistila jsem, že ti smrtelní lidé jsou velmi vynalézaví. Tvoří krásné umění, nejvíce mne zaujaly sochy a tapisérie. Krása. Poprosila jsem boha umění Apollóna a bohyni řemesel Athénu, aby mi pomohli. Apollón mi přinesl hlínu a Athéna mi pomohla sestavit tkalcovský stav. Úžasné. Bavím se teď modelováním a tkaním a když musím, zajdu na ke smrtelníkům a pracuju. Být bohyní šťastné náhody je skvělé. Můžu to totiž použít i na sebe a mít sama štěstí. To se občas hodí, hlavně když se pohybuju mezi ne moc přívětivými stvořeními. Zašla jsem za pavoučicí Arachné a poprosila ji za trochu štěstí o její vlákna. No, dostala jsem toho spoustu a utkala z vláken krásnou tapisérii zobrazující západ slunce nad mořem. Athéně se moc líbila. tak jsem jí ji dala a s potěšením jsem zjistila, že si ji pověsila ke svému trůnu v sále bohů. Mám Athénu ráda, je vždy moc příjemná. To se ale nedá říct o Áreovi. ten tupý bůh války po mně neustále chce štěstí, aby konečně porazil Athénu. Nikdy jsem mu žádné nedala a ani nedám.

Období Thalló, bohyně léta
Milý deníčku, když tak shlížím z Olympu, moc se mi to líbí. Příroda krásně rozkvetla a všude je teplo. To mám ráda. Zeus už zase plánuje dovolenou u moře. Nemám to ráda, on se vždycky snaží stmelovat nás bohy a to nikoho nebaví. Tak radši chodíme bez něj, po částech. Většinou chodím já, Athéna, Apollón s bohyní lovu Artemis, posel bohů Hermés a bůh lásky Éros. Je to moc fajn. Bavíme se, plaveme, sluníme se, je to paráda. Občas s námi chodí i bůh bohatství Plútos. je to milý mladý bůh, mám ho ráda.
Áres začal nějakou válku a Athéna se automaticky přidala na druhou stranu. Nemám ráda, když se bojuje. Bohové jsou pak nabroušení. A taky musím přispívat vojákům a to nesnáším. Nemám ráda smrt. Tedy, ne že bych neměla ráda boha smrti Thanata. To je taky moc milý bůh. Nemám ráda smrt jako takovou. A taky je Athéna naštvaná a chová se panovačně. Tak za ní ani moc nechodím a trávím čas spíš s Plútem. Léto je takové bohaté období.

Období Karpó, bohyně podzimu
Čas se nachýlil a svět se chystá na zimu. Bohyně úrody Démétér pošle svou dceru Persefonu do podsvětí k bohu podsvětí Hádovi a příroda usne a vzbudí se zas až na jaře. Nemám ráda zimu, ale co se dá dělat. Kdyby Persefona nesnědla to jedno jadýrko z granátového jablka, nemusela by čtvrt roku zůstávat v podsvětí. No co no. Válku vyhrála zase Athéna, jako vždy. Takže Áres zuří a obtěžuje mě víc než obvykle. Athéna je ale spokojená a tak mě brání. Aspoň něco. Tuhle část roku se mnou tráví Apollón, drnká na svou lyru a já tkám. Mnozí bohové jsou rádi, když mají na zimu teplé deky. Tady na Olympu je pak strašná zima a ani Hélios na svém slunečním vozu s tím nic neudělá.

Období zimy
Tak bohyně Persefona je už v podsvětí. Svět je teď chladný, pod vládou boha severního větru Borea a bohyně sněhu Chiony. Za podzim jsem natkala spoustu dek a přesunula se k bohyni rodinného krbu Hestii. Má takovou malou místnost skrytou v nitru Olympu, takže tam moc nefouká a uprostřed hoří ve velkém ohništi oheň. Prostě tam s Hestií sedíme přikryté dekami, popíjíme další lidský vynález, kakao, a krátíme si dlouhé chvíle historkami o smrtelnících. není to špatné. V zimě smrtelníci moc štěstí ode mě nemají, protože se mi nechce chodit do té ukrutné zimy. Už se těším, až přijde jaro.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 14. května 2018 v 1:17 | Reagovat

Bohyně jara se má dobře, využívá služeb boha zimy i léta!

2 Maritando Miriagné Maritando Miriagné | 15. května 2018 v 22:48 | Reagovat

[1]: Bůh zimy v řecké mytologii není. A na čem je postaven předpoklad využití služeb?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama