Zdravím poutníku. Vítej v koutku mé literární tvorby.

U Smaragdového draka - 5. Táhni, mrcho!

17. června 2018 v 22:17 | Marit |  U Smaragdového draka
Odysseus získává kontrolu nad svou tavernou a připravuje velkou otevíračku.


Uběhl den a bohové kolem smrti se ubytovali v mé taverně. Celou dobu se dohadovali, co budou dělat. Je fakt, že vyhnat revenanta bez těla je nesmírně obtížné a nebezpečné. Nechal jsem je, ať si dělají, co chtějí, protože míchat se mezi bohy spojené se smrtí není úplně příjemné. Kromě Thanata se ale všichni věnují normálním činnostem. Kálí učí o hinduismu na univerzitě v Indii, Anup učí egyptologii v Londýně a Pluto je spisovatel na volné noze. Jsou to moc milí "lidé", ale jak jde o smrt, není radno si s nimi zahrávat. Thanatos už několikrát navrhoval přivolání vyšší Smrti, která patří mezi samotné podstaty světa. Kálí souhlasila, ale Pluto a Anup byli oba dva proti a proto se pořád nemohli shodnout.

Včera se tu zastavila Arachné a konečně mě zbavila těch debilních pavouků. Nechal jsem ji jít do spíže a za půl hodinky byla zpátky s tím, že to tam vyčistila. Nemám tušení, jak se jí to povedlo, ani jsem se jí neptal. Patří to k jejím profesním tajemstvím. Každopádně je tam i docela uklizeno. Poděkoval jsem tedy Arachné a nabídl jí čaj, ale musela hned jít. Prý se v severovýchodní Evropě rozšířili jednorožci a je potřeba je před lidmi ukrýt. No když si vezmu, že ve čtvrtek přiletěla z Finska, fakt se vůbec nikdy nezastaví. Pozval jsem ji aspoň na příští týden na otevíračku, tak snad dorazí.

Mezitím, co se bohové dohadují, pomáhám Jaylinovi s učením. Má toho strašně moc. Zkouška se skládá asi z osmi různých testů na všechny možné detaily cestování a pak ještě několik praktických zkoušek. Proto Jaylina zkouším a pomáhám mu s přípravou. nepochybuju o něm, jsem si naprosto jistý, že to zvládne, i když má trému. Zkoušky budou někdy příští týden, tak má co dělat.

Dneska kolem poledne přišel do Jaylinova pokoje Thanatos, že přivolají vyšší Smrt a chtějí, abych u toho byl. Když se za ním sešel dolů, poklop do sklepa byl otevřený a ze sklepa se táhlo zlověstné kvílení. Slezli jsme s blonďatým smrťákem po žebříku a já si mohl konečně prohlédnout revenanta zblízka. Bylo to otřesné. Viděl jsem za svůj život hodně, ale tohle se mi vyrylo do paměti. Ani to nebudu popisovat. Všichni čtyři bohové se chytili za ruce a začali odříkávat jakési kouzlo. Já stál bokem, u žebříku, a sledoval revenanta, který byl připoutaný božskou aurou ke stěně. Bohové byli zabraní do kouzla a já jen sledoval, jak se revenant vytrhl a mířil k nim. Musel jsem svou mocí vystřelit pár kouzelných kůlů a přikoval revenanta zpátky. Vzalo mi to většinu energie, nejsem moc zvyklý na kouzlení. nějakou trošku magické energie jsem dostal od Athény a pak nasbíral po světě. Revenanta samozřejmě kůly moc dlouho neudržely, ale to už se zablesklo a mezi bohy se objevila temná postava. Teda takhle, nejdřív jsem si myslel, že je to jen mlha, ale po chvíli jsem si uvědomil, že je v té mlze postava. Byla to žena s šedou kůží, propadlýma očima a kurevsky velkou kosou. A černým pláštěm s kápí. Thanatos k ní tiše promlouval a ona vrhla pohled na revenanta. Zamumlala pár slov ve mně neznámém jazyce a pomalým krokem k němu kráčela. Náhle jako by se zastavil čas. Se zatajeným dechem jsem ji sledoval a po zádech mi přejel mráz, když se v přítmí sklepa zaleskla její kosa a do ticha zazněl jediný dlouhý svist. Náhle bylo už jen ticho a Smrt i s revenantem byla pryč. ,,U Dia vole," zaklel jsem a podíval se na Thanata. ,,Co to sakra bylo?" ,,To byla vyšší Smrt. No, naše práce je hotová," mrknul na ostatní a všichni jsme se přesunuli nahoru. ,,Tak vám všem děkuju," poděkoval jsem jim a Kálí, Anup i Pluto hned odešli, ale Thanata jsem pozdržel a pozval ho na otevíračku. Doufám, že se objeví.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama