Zdravím poutníku. Vítej v koutku mé literární tvorby.

Deník kapitána - 32. záznam

7. července 2018 v 14:08 | Marit |  Deník kapitána
32. záznam

Kapitánův deník
Pozemské datum: 7. 7. 3765
Středovesmírný čas (SVČ): rok Koně

Zdárně jsme dorazili na planetu . . . ehm . . . Hymbxuzsianzhi. Aspoň tak nějak to znělo. Nachází se ne moc daleko od souhvězdí Jednorožce, přesto podle záznamů ze Země nebyla tato jejich soustava nikdy zkoumána ani zaznamenána. V její blízkosti se totiž nachází obrovská černá díra, kvůli které rozhodla Rada společně s Aliancí uzavřít tuto oblast jako nebezpečnou zónu. Kdo mohl tušit, že tak blízko k ní se může nacházet obydlená soustava.

Jejich planeta je úchvatná. Zatím jsme na to neměli moc času, ale velmi rád bych zjistil něco o jejich historii. Celá misikská infrastruktura totiž až moc připomíná úly. Měl jsem trochu času, tak jsem uloupl kousek zdi a při nejbližší možnosti ji předal Evelyn, aby zjistila, co je to za materiál. Od přistání nás velvyslanec Misiků představil vládě, se kterou jsme navázali vztahy a brzo začnou rozhovory o spojenectví Země a Hymbxuzsianzhi. Na to mám lidi, takže to nebudu muset řešit sám, přesto mi velvyslanec domluvil setkání s královnou. Celý jejich jazyk je složitý a záznamník by radši spáchal sebevraždu, než aby musel všechny jejich názvy zapisovat. To jsou jeho slova, od poslední aktualizace se mnou dokázal komunikovat. Ale byl neskutečně ukecaný a neustále mi nabízel, abych si prohlédl staré záznamy. To mě docela štvalo, tak jsem řekl Lenovi, ať to spraví. Nevím jak, ale během pěti minut bylo hotovo a záznamník se už jen tak pochichtává. Zas jsem trochu odbočil. Ale je to důvod, proč uvádím jejich názvy převedené do pozemských jazyků. Záznamník od poslední aktualizace nabízí záznamy ve všech známých jazycích.

Jak jsem pochopil z vyprávění velvyslance, existuje sice oficiální vláda, ale také královna roje (není to úplně tak jednoduché, ale když to vezmu jednoduše, funguje to tak.), která je ctěná jako zakladatelka obrovského rodu. Asi tak něco jako královna Alžběta II. a jejích třicet sedm pravnoučat. Vládla na přelomu věku temné expanze a věku míru. Dožila se rekordních sto šedesáti tří let, kdy byla kvůli svému pokročilému věku kryogenicky zmražena a v roce 2568 byla její mysl nahrána do soustavy počítačů Buckinghamského paláce, v roce 2894 vědci propojili její počítače s těmi na jejích oblíbených místech, ve Windsoru, a tak. Potom v roce 3001 po digitalizaci Anglie přepsali vědci protokoly a vytvořili hologram, který se volně může procházet kdekoliv, kde je signál. Od té doby je možné potkávat třeba i na ulici královnu Anglie. Ne že by teď v Anglii žádný královský rod nebyl. Potomci jejího vnuka krále Harryho a královny Meghan žijí v Anglii dodnes. Uvažovalo se i o zhologramování krále Harryho a dalších členů rodiny, ale nakonec bylo rozhodnuto, že zůstane pouze královna Alžběta. Jako patron Anglie. A proč o tom vlastně mluvím? Ah, jasně. Zítra pozemského času se s jejich královnou setkám. Jsou jinak vzdáleni od své hvězdy, takže podmínky jsou tu trochu jiné, dny jsou tu delší a příjemné a noci jsou tu kratší a studené.

Dnes mám ještě naplánované schůzky se členy vlády, tak doufám, že se to co nejdříve vyřeší.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama