Zdravím poutníku. Vítej v koutku mé literární tvorby.

U Smaragdového draka - 8. Móda

10. července 2018 v 23:05 | Marit |  U Smaragdového draka
Jak to dopadne, když se sejde víc bohyň lásky na jednom místě?


Dostal jsem od Jaylina zprávu, že se zasekl na transmigračním, ale už se dostal na řadu a brzo bude zmocněn vyrazit z našeho světa pryč. Transmigrační úřad je morem pro všechny, kteří s ním mají co dočinění. To vím od posla bohů Herma, který tam nějakou dobu dělal. Je to tam prý odporný a ať se snažíte jakkoliv, stejně vám ta práce jde neskutečně pomalu. Proto tam dělají ti nejstarší a pomalí nesmrtelní. Takoví ti, u kterých už ani neznáte jejich jména, ale tak nějak víte, že už jste je asi někdy potkali. Hermés tam dělal jen rok a pak si otevřel zásilkovou službu. To on mi vozí veškeré potřebné ingredience. Hodí se mít známé v zásilkových službách. Věřte mi, není nad pohledy smrtelníků, když vám dovezou balík označený jako dračí kůže. Když to dělá Hermés, je to bez zbytečných keců a rychle. A to se občas hodí, hlavně když je to horké zboží. Třeba láva. Ano, i láva se vozí zásilkovými službami. Dělám z toho několik různých koktejlů. a vyháním tím jotuny. To jsou ledový obři a ne že bych byl rasista, ale oni všude nadělají jen bordel. Ne všichni, ale mnoho z nich se v teple začíná rozpouštět a kdo to má pořád uklízet? Já teda ne. Jo pokud si vezmou nějakej hadr nebo tak, je to v pohodě, ale jinak je odsud vyháním.

Přihnala se však mnohem větší pohroma, než jsou jen ledoví obři. Bohyně lásky. Každý… co já vím, asi rok, dva nebo tři nebo víc, nemám tušení… se bohyně lásky a krásy scházejí, diskutují o módě a určují trendy pro další období. Moc tomu nerozumím, protože se většinou snažím být co nejdál od nich. Jedna bohyně lásky už je problém a když se jich u mě sešlo pět, byla to naprostá pohroma. Ony totiž běžně kolem sebe mívají své harémy, což jsou většinou očarovaní smrtelníci, muži od dvaceti do třiceti a asi si dokážete představit, co se pak děje. Mou prací bylo míchat koktejly, poslouchat nikdy nekončící kecy o módě a doufat, že v blízké době nepropuknou orgie. Naštěstí si v průběhu jejich setkání, které zabralo tři dny, ke mně na bar přisedla Freya, se kterou se dá aspoň normálně bavit. Je to hlavně proto, že má kromě lásky ještě další božské obory, což z ní dělá snesitelnou bohyni a ne slepici, jako jsou ty ostatní. Severští bohové byli vždycky jiní a Freya to potvrzuje. Pracuje jako návrhářka oblečení, zatímco všechny ostatní bohyně vlastní módní agentury. Začaly se takhle scházet někdy na přelomu devatenáctého a dvacátého století, když se lidé začali více zajímat o módu. Freya se k nim tak nějak přidala sama, protože se rozhodnutími bohyň pak řídí při navrhování. Kromě ní u mě teda byly Afrodita od nás, Ishtar ze Sumeru nebo tak něco, Hathor z Egypta a Venuše z Říma. Samozřejmě všechny pracují v USA a dalších vyspělých státech. Aspoň, že Freya si se mnou povídala. Ona a její válečná sekera jsou velmi významnými činiteli v udržení bohyní lásky na uzdě. Moc mi pomohla a tak jsem jí dával drinky zadarmo. A stejně to má u mě. Když konečně po těch třech dnech někdy ve tři ráno bohyně lásky zmizely, lehl jsem si na bar a minimálně den jsem prospal. Přeci jen jet tři dny v kuse je vážně náročné i na nesmrtelného.

A kromě nich se u mě zastavily jen dvě moc milé víly, které hledaly úkryt před bouřkou. Byly celkem potěšeny, že mám otevřeno. Nikdo kromě nich nepřišel, tak jsem si k nim přisedl. Pocházely odněkud z Kanady a vydaly se za sestrou, která si vzala satyra a žijí spolu na Floridě. No, a když se vracely domů, ztratily se v bouři a dostaly se sem. Byly mi velmi vděčné a slíbily mi, že se určitě při další cestě kolem zastaví. Nezůstaly dlouho a ani jsem nezjistil jejich jména. Škoda, byly moc milé.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama