Zdravím poutníku. Vítej v koutku mé literární tvorby.

Deník kapitána - 40. záznam

17. září 2018 v 22:13 | Marit |  Deník kapitána
40. záznam

Kapitán Tabitha Winchesterová
17. 9. 3765/rok Koně
Kapitánský Stelliker Mimas
382. záznam

Cizí loď se přiblížila a pomalu letí k nám. Vědci jako vždy vyšilují, kdy jen můžou, a to je nutí nasadit klasickou pracovní dobu čtyřicet osm hodin denně. Tak to říkají oni a věřte mi, i to je u nich možné. Občas mi přijde, že porušují všechny zákony o čase. Mimas na tom není dobře. Šrot z lodí v jednom místě prorazil štít a poškodil generátory blízkého pohonu. To vědce velmi… nadchlo. Mí vědci zatím stále pracují na opravách a vědci z Orionu spolu z Gobliny opravují zbylé menší lodě, které nejsou tolik poškozené. Už máme k dispozici tři letouny a jeden Stelliker. To není moc, ale jakmile přiletí ta neznámá loď, budeme potřebovat všechno, co máme. Mimas má funkční jen základní systémy a složitější věci jsou neskutečně náročné. Budeme se muset okamžitě vrátit na Zemi, jakmile zprovozníme všechny potřebné systémy.

Doufám, že se mi podaří získat čtyři sta záznamů za misi, za to je super achievement. To je dobrovolný úkol, jehož splnění vynese určitý bonus a je to takové odlehčení často náročných misí. Achievementy jsou pro všechny stejné a je jen na kapitánovi, jestli něco bude plnit. Kapitáni se ale většinou baví získáváním těchto ocenění plněním všemožných úkolů. Já vím, nikdy jsem neuměla dobře vysvětlovat. Existuje přes dvě stě různých achievementů, od těch nejjednodušších, jako je třeba navštívit cizí planetu, po ty nejtěžší, jako je průlet černou dírou. To se zatím povedlo jen dvěma naprosto šíleným kapitánům, byli jimi Evana Dorseová a Kaori Yamada. Oběma je asi devatenáct a jsou kapitány jen krátce, přesto se už oběma podařilo proletět černou dírou. Parchanti. Já jsem zástupce generace kapitánů kolem třicítky a máme takovou menší skupinu. Já a kapitáni Felinger, Fen, Tai´no, Ayato, Irelia, Namatera, Sheranová a Bloomsová. Scházíme se, když jsme zrovna na Zemi. Soutěžíme spolu, kdo první získá nějaké obtížné ocenění, a když dostali jedno z nejlepších ti dva cucáci, pěkně nás to naštvalo. Vzali jsme je do naší skupiny a snažíme se o vyšší ocenění. Třeba právě čtyři sta záznamů za jednu misi. To prakticky není možné, protože tak dlouhé mise většinou nejsou. Já měla víc než dvouletou výzkumnou misi na Roseaně, psala jsem záznamy třikrát týdně a měla bych kolem tří set záznamů, kdyby se k nám nedoneslo volání z Orionu. To nám protáhlo misi na téměř dva a půl roku. Už jsem vážně dlouho nebyla doma. Jako na delší dobu. Každého půl roku jsem se vracela na týden, abych dala vzorky k analýze. Proto jsem měla trochu času pobýt s přáteli a rodinou. Když se mi tedy povede ocenění získat, měla bych dostat vylepšený velkokapacitní deník. Je inteligentní, zpracovává záznamy během setin vteřiny a ukládá je skrze subprostor na externí záznamník. Což úplně nechápu, ale já moc na ty technické věci nejsem.

Za ocenění dostáváme ty nejlepší a nejnovější vynálezy. Je to právě kvůli tomu, aby nebyly všechny lodě stejné a hlavně aby se vynálezy testovaly subjektivně a ne ve velkém. Ne, nemám tušení, proč tomu tak je. Nikdy mě to nezajímalo. Já bych moc ráda získala ten nový záznamník. Ten můj má problémy se zaznamenáváním a občas si prozpěvuje něco o huňatých obláčcích. Asi tak.

No, teď už musíme jen počkat, co s náma udělá ta loď a pak snad letět domů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama