Zdravím poutníku. Vítej v koutku mé literární tvorby.

U Smaragdového draka - 16. Koncert

21. září 2018 v 19:48 | Marit |  U Smaragdového draka
U Smaragdového Draka se koná koncert skupiny Sapphire Serenity. Odysseus se připravuje na nával hostů a tráví čas s oblíbeným přítelem.


Po krásně stráveném dni ve svém novém bytě jsem se začal připravovat na nadcházející koncert. Bylo to celkem jednoduché, pokud už se někdo ve světě nesmrtelných zabývá hudbou, potřebuje jen nějaký hudební nástroj a to je vše. Nejsou potřeba mikrofony, zesilovače zvuku ani další běžná technika, což všem vystupování i přípravy koncertů jen usnadňuje. Takže jsem akorát zavolal Hermovu expresní službu, aby mi dovezl všechny potřebné ingredience. Dorazil ještě v noci. Pozval jsem ho taky na koncert, ale odmítl. Nic jiného jsem ani nečekal, Hermés má dost práce, volno mívá jen občas. Když odjel, šel jsem si rovnou lehnout. Byl jsem po dlouhém dni celkem unavený.

Ráno jsem se probudil, se zavřenýma očima se spokojeně protáhl a užíval si nové postele. Pak jsem pomalu otevřel oči a málem nadskočil, když jsem uviděl u své postele vysokou postavu v černé kápi, kolem něj se rozprostírala temná aura a v ruce svíral obrovskou kosu. V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal, už jsem si myslel, že si pro mě přišla sama Smrt. ,,Zdravím tě příteli," ozvalo se a já mysle, že toho kreténa zabiju. Samozřejmě to byl Thanatos, náš skvělý bůh smrti. On má jako jeden z mála přístup do Draka i když je zavřeno. Z . . . ehm . . . různých důvodů. A vůbec to nesouvisí s tím, že je to vysoký svalnatý blonďák. Když jsem po něm hodil polštář, objali jsme se a já šel vykonat ranní hygienu. Po tom, co jsem ho vyhodil z koupelny a zamknul se, jsem se vysprchoval, vyčistil zuby a šel spolu s Thanatem dolů. Připravil jsem se na koncert Sapphire Serenity a vyčkával, kdy se kdo objeví. Společnost mi samozřejmě dělal bůh smrti, odložil na chvíli kosu i kápi s aurou a byl z něj jen ten sexy blonďák. Dali jsme si snídani a strávili spolu krásné dopoledne, což bylo velmi… milé.

Jako první na koncert dorazila Hestia. Je velmi zajímavé, že je starší. Thanatos je totiž bratranec jejích rodičů, takže by měl být starší on, ale z nějakého důvodu prostě Hestia vypadá jako jeho matka. Bohové o tom většinou neradi mluví, ale třeba to z někoho vyrazím. Thanatos mi po… prostě to z něj dostanu.

Po Hestii dorazila hudební skupina. Prakticky jediný, koho jsem poznal, byly Polyhymnia a Brigid, ostatní mi musela naše múza představit. První byla Meret, egyptská bohyně tance a zpěvu, další byl Xochipilli, aztécký bůh umění, krásy, tance, zpěvu, her a květin. Někdo by mohl říct, že vyjmenovávat všechny jeho aspekty je zbytečné, ale kdybyste ho viděli, pochopili byste, proč to dělám. Pak to byl patron flétnistů Han Xiangzi a legendární hudebník Kui, čínští bohové a Maîtresse Délai, patronka hráčů na tamburínu z Haiti.

Když mi konečně múza všechny představila, dozvěděl jsem se i o jejich pracích. Polyhymnia zajišťuje přípravu a rozvržení po hudební stránce, Brigid píše texty, Kui hudbu, Délai hraje na tamburínu, Han na flétnu a Meret s Xochipillim zpívají. No, oni zpívají de facto všichni, ale ti dva to dělají běžně. Kromě toho ještě občas hraje Meret na housle a… oni si tak celkově různě prohazují nástroje, ale to, co jsem popsal, je běžné rozpoložení. Někdo tam má prý i dudy, ale nevím kdo přesně.

Skupina se připravila a mezitím přicházeli další hosté, mezi nimi jsem zachytil třeba Athénu, Barona Samediho, Neptuna, Artemidu, Létó a třeba ještě Amaterasu. Bylo jich mnohem více, Drak byl úplně plný. Když začal koncert, rozjela se pořádná zábava a pařili jsme až do pěti do rána. Mazec. Členové Sapphire Serenity odjeli k ránu, většina hostů odešla po jejich odchodu a jediný, kdo pak zůstal, byl Thanatos. Miláček.

Po vyspání jsem vše s pomocí smrťáka uklidil, a když odešel i on, zavřel jsem a odpočíval. Tak nějak jsem relaxoval celý týden a i dneska jsem převážně byl ve svém bytě. Upravil jsem web Draka a asi na začátku týdne zase otevřu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama